Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
9 września 2011 roku - gra miejska "Wokół Starego Rynku" Drukuj
Wpisał: Justyna Musiał   
12.09.2011.
"Izba Pamięci"; Fot. Justyna Musiał
9 września Muzeum Miejskie w Tychach wraz z Szkołą Podstawową nr 1 im. Rudolfa Zaręby, Miejskim Centrum Kultury oraz Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowało dla uczniów tyskich szkół trzecią grę miejską Wokół Starego Rynku.

 

W grze wzięło udział około 130 uczestników – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Grupy konkursowe, wraz z opiekunami, ruszały z punktów startowych, na których otrzymały koperty z zadaniami. Tegoroczne zadania związane były z historią i architekturą Starego Rynku. Jest to najstarsza część miasta, w obrębie której znajdują się także miejsca związane z okresem trzech powstań śląskich i plebiscytu.Ostatnia część gry miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1, gdzie uczniowie zostali oprowadzeni po Izbie Pamięci, a następnie udali się do niedawno odkrytych podziemi szkoły. Na zakończenie zabawy, na uczestników czekał ciepły posiłek.

 

Fot. Justyna Musiał, Barbara Kopia 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 12.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »