Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
11 września 2010 roku - kolejna wycieczka w ramach projektu "Pokażę Ci Górny Śląsk" Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
15.09.2010.
W sobotę, 11 września Muzeum Miejskie w Tychach we współpracy z tyskim Biurem Podróży MAXIMA zorganizowało wycieczkę do Jankowic Rybnickich, Pszowa i  Łazisk. Wycieczka odbyła się w ramach prowadzonego przez muzeum projektu Pokażę Ci Górny Śląsk. Wzięły w niej udział 23 osoby.
Fot. Agnieszka Szymula

Uczestnicy obejrzeli Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Jankowicach Rybnickich (drewniany kościoł pw. Bożego Ciała i kapliczkę w Studzience), bogaty wystrój Sanktuarium Matki Boskiej Uśmiechniętej w Pszowie, o którym we wzruszający sposób opowiadał ks. prof. Jerzy Szymik oraz najstarszy sakralny zabytek powiatu wodzisławskiego - drewniany XVI-wieczny kościól pw. Wszystkich Świętych w Łaziskach, po którym oprowadzał tamtejszy proboszcz - ks. Marian Krzyżowski, pochodzący z Tychów.
Historię odwiedzanych obiektów oraz związane z nimi dzieje Śląska przedstawiła dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach, dr Maria Lipok-Bierwiaczonek.
Tekst: Agnieszka Szymula, Dział Tradycji Kultury Historycznej Ziemi Pszczyńskiej

 

 

 

 

Foto: Agnieszka Szymula

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zmieniony ( 15.09.2010. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »