Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
14 grudnia 2009 roku - wernisaż wystaw o księżnej Daisy i Marku Hłasko Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
17.12.2009.
Fot. Barbara Kopia
14 grudnia w muzeum otwarto wystawy Daisy, księżna von Pless: szczęśliwe lata i Marek Hłasko w 75. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci.

Wystawa o księżnej Daisy wypożyczona została z Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Gośćmi wernisażu w tyskim muzeum byli m.in twórcy wystawy o księżnej Daisy Barbara Borkowy i Russell Harris. Oboje specjalnie z okazji otwarcia wystawy przyjechali do Tychów z Londynu. Muzeum Zamkowe w Pszczynie reprezentowali dyrektor Maciej Kluss oraz Sylwia Smolarek. Zaproszenie tyskiego muzeum przyjęła także autorka książki o księżnej Bronisława Jeske-Cybulska.
Wystawę o Marku Hłasko przygotował Andrzej Czyżewski., kuzyn i biograf pisarza. Wszystkie prezentowane na wystawie fotografie, pierwodruki książek, inne wydania i wydawnictwa, tłumaczenia i pamiątki osobiste po Marku Hłasko pochodzą z prywatnych zbiorów Andrzeja Czyżewskiego.
 

Fot. Barbara Kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Joanna Kucz-Pieczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 17.12.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »