Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
5 grudnia 2008 roku - wernisaż w bielskim ROK-u Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
09.12.2008.
Fot. Agnieszka Czyżewska
5 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej otwarta została wystawa Pozytyw negatywu, będąca plonem warsztatów graficznych odbywających się w ramach projektu Techniki znane, ale zapomniane, realizowanych przez bielski ROK ze środków Narodowego Centrum Kultury. Tego samego dnia wystawę prac powstałych podczas warsztatów otwarto także w Miejskim Domu Kultury w Bielsku-Białej – Domu Kultury Włókniarzy.
Muzeum Miejskie w Tychach było jednym z uczestników projektu.

W okresie od 13 września do 8 listopada 2008 roku w muzeum odbywały się zajęcia, podczas których dzieci, młodzież i osoby dorosłe zapoznawały się z technikami linorytu i drzeworytu. Warsztaty w Muzeum Miejskim w Tychach prowadziła Agnieszka Czyżewska.
Niektóre z powstałych podczas zajęć prac tyskich uczestników można było oglądać na wystawie w bielskim ROK-u oraz w Domu Kultury Włókniarzy. Prace uczestników projektu zaprezentowane zostały także na wystawach w Wilkowicach i Żywcu.
Prócz Muzeum Miejskiego w Tychach w projekcie wzięły udział placówki z Bielska-Białej, Kamienicy, Istebnej, Mesznej, Wilkowic, Żywca.

 

Foto: Agnieszka Czyżewska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                             

Zmieniony ( 26.06.2009. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »