Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Eksponat nr 94 Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
01.07.2016.

Andrzej Czyżewski, ok. 1966 r.
Zbiory Działu Fotografii – MMTy/F/510/88
Dar


Lato w mieście. Na zdjęciu dzieci zatrzymały się przy ul. Engelsa (obecnie Edukacji) w pobliżu terenu przewidzianego pod przyszły Park Miejski. W głębi budynki mieszkalne na os. D i C. Po lewej stronie widoczny Dom Organizacji Społecznych, siedziba m. in. Komitetu Miejskiego PZPR, oddany do użytku w 1964 roku. Obecnie w budynku znajduje się Zespół Szkół Muzycznych.


 

Andrzej Czyżewski, architekt - urodził się w 1930 r. w Warszawie. Studia na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej ukończył w 1955 r. Wraz z żoną, Marią wygrał ogólnopolski konkurs na projekt tyskiego kościoła. Zamieszkał w Tychach w 1958 r. i rozpoczął pracę w zespole urbanistów Kazimierza i Hanny Wejchertów. Zaprojektował samodzielnie lub we współpracy z żoną. gmach Technikum Budowlanego, szkołę specjalną, osiedle W, wysokie budynki w centrum oraz kościół p. w. św. Jadwigi i inne obiekty. Fotografią zajmował się „od zawsze”. Dokumentował architekturę miasta, etapy jego budowy, podpatrywał i utrwalał życie społeczne. Przekazał do zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach około 500 fotografii.
Barbara Kopia

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »