Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Tychy oczywiste i nieoczywiste. Książęce ślady, dotknięcie sacrum i nowe miasto Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
30.06.2015.

Format: 21 cm × 21 cm

Publikacja niedostępna w sprzedaży

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka to obszerne, bogato ilustrowane wydawnictwo, traktujące o krajobrazie kulturowym Tychów, charakterze miasta oraz o tych wszystkich elementach, które składają się na jego tożsamość.

Maria Lipok-Bierwiaczonek we wstępie swej książki pisze:
Książka o tyskich oczywistościach i nieoczywistościach jest opowieścią nieco subiektywną, bo to wynik mojego osobistego odczytania miasta. Szukam w jego przestrzeni znaków ważnych – z świadomością, że każdy mieszkaniec mógłby sporządzić swój własny rejestr, podobny, ale jednak trochę odmienny.
Mieszkam w Tychach od 1958 roku, to już dłużej niż pół wieku. Przyglądałam się (najpierw oczyma dziecka), jak miasto rosło, jak pochłaniało kolejne sielsko-wiejskie przestrzenie, które były bliskie mojemu sercu. Przyglądam się dziś, jak się zmienia – dostrzegam, co wypiękniało w ostatnich latach, ale także co z wartościowych rzeczy znika lub co wymagałoby pełnej pietyzmu ochrony.

Wydanie książki było częścią przedsięwzięcia obejmującego wystawę o tym samym tytule, którą można było oglądać w Starym Magistracie od stycznia do połowy maja 2015 roku.

Wydawcami książki są Urząd Miasta Tychy oraz Muzeum Miejskie w Tychach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 08.03.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »