Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
9 sierpnia 2014 roku - wycieczka rowerowa Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
11.08.2014.
Fot. Agnieszka Ociepa
9 sierpnia Muzeum Miejskie w Tychach zorganizowało wycieczkę rowerową po Puszczy Pszczyńskiej.  Przewodnikiem był Jan Gąsior, tyszanin, pasjonat lokalnej historii, znawca kartografii.

W wycieczce udział wzięło 17 osób. Na trasie wycieczki znalazły się między innymi Zameczek Myśliwski Promnice, kamienie z inskrypcjami poświęcone osobom zasłużonym dla Puszczy Pszczyńskiej (książę Jan Henryk XI Hochberg, inspektor leśny Pittermann, kamień Rusch), schron bojowy piechoty na terenie gminy Wyry, obelisk  upamiętniający podobóz KL Auschwitz-Birkenau w Kobiórze. Wycieczka zakończyła się przy stacji kolejowej Tychy Żwaków. Trwała ponad cztery godziny. Uczestnicy wycieczki pokonali trasę o długości około 35 kilometrów
Z uczestnikami wycieczki spotkali się dziennikarze Radia Katowice Beata Tomanek i Bogdan Widera. Wycieczce poświęcony był program Radia Katowice "Czy to prawda, że…", którego można było posłuchać już następnego dnia - w niedzielę 10 sierpnia.

Tekst: Agnieszka Ociepa, Dział Historii Miasta, organizator wycieczki

 

Fot. Agnieszka Ociepa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »