Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
14 czerwca 2014 roku - spotkanie z Dorotą Ziętek Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
16.06.2014.
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
14 czerwca w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9 odbyło się spotkanie z Dorotą Ziętek, tyską fotografką, autorką projektu HEY YOU.
W czasie spotkania w muzeum można było zobaczyć wybrane prace powstałe w ramach projektu i usłyszeć od autorki, jak projekt powstawał. Wyświetlono także towarzyszący przedsięwzięciu film. Autorami filmu są Dorota Ziętek i Marcin Rychły. Podkład muzyczny do filmu na żywo wykonał Michał Błaszkiewicz (skrzypce).

Projekt HEY YOU opowiada o uczuciach i towarzyszących im emocjach. Na 29 portretach ujęte zostały między innymi radość, euforia, smutek, złość...
Wśród sportretowanych są osoby znane i związane z Tychami. Wszyscy pokazują różne emocje wyrażane za pomocą mimiki twarzy.
Portrety przedstawione są z humorem, ale – co bardzo istotne – nikogo nie ośmieszają.
Bohaterowie projektu sfotografowani zostali przy pomocy mocnego oświetlenia na białym tle. Mają na sobie białe ubrania. Rekwizyty, z którymi są fotografowani również mają biały kolor. Dzięki temu nic nie odciągnie uwagi oglądającego od najważniejszego przekazu, jakim jest mimika twarzy.

 

Fot. Joanna Kucz-Pieczka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 16.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »