Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
3 czerwca 2014 roku - podsumowanie konkursu literackiego Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
09.06.2014.
Fot. Marta Płaza
3 czerwca w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1 podsumowany został konkurs literacki Zapytaj babcię… Okres wielkanocny w moim domu. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów. Towarzyszył wystawie O palmach, sobótkach i moju. Obrzędy i zwyczaje okresu wiosennego w Tychach i okolicy.

Prace oceniało jury: Maria Lipok – Bierwiaczonek (etnolog, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach), Urszula Mandera (polonistka), Łucja Staniczek (polonistka, regionalistka). Jury przyznało trzy nagordy i dwa wyróżnienia. Laureaci nagród to: Wojciech Liszka i Daria Socha ze Szkoły Podstawowej im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach (nauczyciel Gabriela Rozmus) i Aleksandra Żiwopiscew ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Tychach (nauczyciel: Aleksandra Jasek). Wyróżnienia otrzymały: Małgorzata Walter (praca indywidualna) i Alicja Kopciara ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Tychach (nauczyciel: Grażyna Włodarz).

 

Fot. Marta Płaza, stażystka w Dziale Etnologii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 09.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »