Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
17 maja 2014 roku - VII Tyska Noc Muzealna Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.05.2014.
Andrzej Martinson; fot. Barbara Kopia
W czasie VII Tyskiej Nocy Muzealnej, która odbyła się 17 maja, Muzeum Miejskie w Tychach odwiedziło prawie tysiąc trzysta osób!
Tegoroczna Noc Muzealna obfitowała w wiele atrakcji – impreza rozpoczęła się mini koncertem saksofonisty Andrzeja Martinsona. Muzyk, grając na balkonie dawnego gabinetu naczelnika Jana Wieczorka w budynku muzeum przy placu Wolności 1, wzbudził duże zainteresowanie tyszan.

Andrzej Martinson wystąpił jeszcze ze znakomitym koncertem w dalszej części imprezy. Były też premierowe pokazy filmu „Jest miasto” (w czasie pierwszej projekcji goście muzeum spotkali się z Bożeną Filas, która jest jedną z autorek obrazu), prelekcja Patryka Oczko o nowych nabytkach Działu Sztuki. W ogródku muzeum odbywał się pokaz tradycyjnego kowalstwa artystycznego i użytkowego w wykonaniu Leszka Hejno z Katowic. Można było także zobaczyć nowo otwartą wystawę grafik i obrazów Franciszka Wyleżucha.
W sali ekspozycyjnej przy ulicy Katowickiej 9 goście VII Tyskiej Nocy Muzealnej spotkali się z twórcami ludowymi – Marią Kubik (haft), Czesławem Kubikiem i Józefem Szypułą (rzeźba w drewnie). Była również okazja do zwiedzania wystaw z przewodnikiem.

 

Fot. Barbara Kopia - siedziba muzeum przy placu Wolności 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Joanna Kucz-Pieczka - budynek muzeum przy placu Wolności 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Marta Płaza (stażystka w Dziale Etnologii) - sala ekspozycyjna przy ulicy Katowickiej 9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 22.05.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »