Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
10 stycznia 2014 roku - wernisaż wystawy "Z zakamarków szuflad, z zakamarków pamięci" Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
14.01.2014.
Fot. Archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach
Z zakamarków szuflad, z zakamarków pamięci to pierwsza wystawa Muzeum Miejskiego w Tychach, otwarta w 2014 roku. Wernisaż odbył się 10 stycznia w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9.

Wystawę przygotowała dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor tyskiego muzeum, przy współpracy Kamili Kluz z Działu Etnologii oraz Agnieszki Czyżewskiej (aranżacja wystawy). Ideą przewodnią wystawy jest ukazanie historii lokalnej poprzez historie osobiste mieszkańców miasta, poprzez dzieje konkretnych osób i ślady materialne ich losów. Tymi śladami są różnorodne przedmioty, dokumenty i fotografie, które dziś mają charakter pamiątek, pieczołowicie przechowywanych przez rodzinę.
Gośćmi wernisażu byli darczyńcy oraz osoby, które wypożyczyły pamiątki na wystawę, dyrektorzy tyskich instytucji kultury, nauczyciele, przyjaciele muzeum i stali bywalcy. Władze miasta reprezentowała Daria Szczepańska, zastępca prezydenta.
W czasie wernisażu wystąpił Janusz Pietrucha (gitara).

 

Fot. Archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 14.01.2014. )
 
« poprzedni artykuł