Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Kronika
23 stycznia 2016 roku - prelekcja w Starym Magistracie Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
29.01.2016.

Krystyna Wojtynek - Musik; Fot. Barbara Kopia
Między ideą a dziełem. Czyli o dynamice procesu twórczego to tytuł prelekcji prof. dr hab. Krystyny Wojtynek - Musik, italianistki, córki Olgierda Bierwiaczonka. Spotkanie towarzyszyło wystawie portretów, pejzaży i martwych natur autorstwa Olgierda Bierwiaczonka, prezentowanej w Starym Magistracie.

 

 
21 stycznia 2016 roku - Popołudnie Czwartkowe Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
29.01.2016.
Fot. Agnieszka Ociepa - Weiss
Jak i gdzie szukać informacji o swoich przodkach? Jak zbudować drzewo genealogiczne swej rodziny? O tym w Starym Magistracie mówiła Barbara Sznober - historyk, genealog, wiceprezes Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego. Prelekcja pt W poszukiwaniu przodków odbyła się w ramach Popołudnia Czwartkowego.
Zmieniony ( 29.01.2016. )
 
19 grudnia 2015 roku - warsztaty wykonania ozdób choinkowych Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.

Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
W Dawnej Młótowni odbyły sę warsztaty wykonania tradycyjnych ozdób choinkowych Bibułkowe jeże, ptaszki, aniołki, łańcuchy ze słomy… Warsztaty prowadziła Alicja Śliwińska. W zajęciach udział wzięli dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

 

Zmieniony ( 22.12.2015. )
Czytaj całość…
 
13 grudnia 2015 roku - wernisaż wystawy w Dawnej Młótowni Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.

Czytaj całość…
Fot. Barbara Kopia
W Dawnej Młótowni otwarta została wystawa "Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza". Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej.
Na ekspozycji zaprezentowano dawny i współczesny roczny cykl prac gospodarskich oraz przemiany zachodzące na przestrzeni ostatnich stu lat w gospodarstwach rolnych na obszarze historycznej ziemi pszczyńskiej.
Wystawa jest jednym z efektów projektu badawczego „Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach w 2015 roku.
Honorowy patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.
Pomysłodawczynią i koordynatorką projektu, a także autorką wystawy jest Agnieszka Szymula z Działu Etnologii. Aranżację wykonał Łukasz Błażejewski. Autorem dokumentacji fotograficznej, która zaprezentowana została na wystawie, jest laureat wielu prestiżowych nagród Tomasz Liboska.

Czytaj całość…
 
12 grudnia 2015 roku - oprowadzanie kuratorskie Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.
Czytaj całość…
Fot. Alicja Śliwińska
Po wystawie Olgierd Bierwiaczonek. Malarstwo oprowadził Patryk Oczko z Działu Sztuki, kurator wystawy.
Czytaj całość…
 
12 grudnia 2015 roku - Klub Południk Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.
Źródło ilustracji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Himalayas.jpg
Wszystkich ciekawych świata podróżników w wieku od 6 do 12 lat zaprosiliśmy na wyprawę w Himalaje.
W czasie grudniowych zajęć pt. Na szczytach świata miłośnicy Klubu Południk zapoznali się z ciekawostkami przyrodniczymi, rozszyfrowali nazwy ośmiotysięczników, sprawdzili także, co w Himalajach osiągnęli tyszanie. Zajęcia prowadziła Agata Dawidko.
 
5 grudnia 2015 roku - sesja poświęcona specyfice badań terenowych Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.
Czytaj całość…
Fot. Radosław Kaźmierczak
W Starym Magistracie odbyła się sesja Specyfika badań terenowych – wybrane zagadnienia.
Sesja stanowła podsumowanie badań terenowych prowadzonych od marca tego roku w ramach projektu Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej. Projekt dofinansowany został przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj całość…
 
21 listopada 2015 roku - Klub Południk Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.
Źródło ilustracji: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/63/Madame_curie_3334194920_e4014f35a4_o.jpg?uselang=pl
W czasie listopadowego spotkania w Klubie Południk pt. Nie tylko Skłodowska-Curie uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, kto wymyślił słowo witamina, kim był Dr. Esperanto, i czym wsławił się lekarz króla Zygmunta Starego. Poznali także nazwiska i sylwetki wybitnych polskich naukowców i badaczy, o których często dzisiaj zapominamy. Była także możliwość wykazania się sprytem, umiejętnością tropienia i rozwiązywania łamigłówek. Warsztaty prowadziiła Agata Dawidko.
 
20 listopada 2015 roku - wernisaż wystawy malarstwa Olgierda Bierwiaczonka Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.12.2015.
Czytaj całość…
Fot. Barbara Kopia
W Starym Magistracie otwarta została wystawa Olgierd Bierwiaczonek. Malarstwo. Ekspozycję zorganizowano w dziewięćdziesiątą rocznicę urodzin Artysty.
Na wystawie zaprezentowano ponad czterdzieści prac malarskich, wszystkie utrzymane w konwencji realistycznej, której Artysta pozostawał wierny przez całe swoje życie. Szczególnie interesował go portret, w nieco mniejszym stopniu martwa natura i pejzaż.
Kuratorem wystawy jest Patryk Oczko z Działu Sztuki.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 627