Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2016
12 maja 2016 roku - prelekcja w Dawnej Młótowni Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
18.05.2016.
Fot. Karolina Krzysztoforska
Atrakcje przyrodnicze ziemi pszczyńskiej to temat prelekcji biologa dra Waldemara Szendery z Suszca, który towarzyszył wystawie Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej.
 
23 kwietnia 2016 roku - Dzień Wolnej Sztuki Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
18.05.2016.
Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
W ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Wolnej Sztuki, Muzeum zaprosiło mieszkańców miasta w plener.
Na trasie naszej wyprawy znalazły się rzeźby plenerowe oraz mozaika kreujące przestrzeń osiedla D: rzeźba autorstwa Tomasza Wenklara, upamiętniająca generalnych projektantów miasta Hannę i Kazimierza Wejchertów, „Kosmosonda” Stefana Borzęckiego, „Hokeista” Józefa Sękowskiego, „Doznania kosmiczne” Jerzego Nowakowskiego oraz mozaika abstrakcyjna autorstwa Ewy Surowiec – Butrym, zdobiąca siedzibę Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  „Oskard”. Spacer zakończyła dyskusja na temat obejrzanych obiektów oraz sztuki w przestrzeni miasta.
Przewodnikiem był Patryk Oczko.

Czytaj całość…
 
16 kwietnia 2016 roku - prelekcja o mieszkańcach Puszczy Pszczyńskiej Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.04.2016.

Czytaj całość…
Jerzy Szołtys. Fot. Agnieszka Ociepa-Weiss
W Starym Magistracie odbyło się spotkanie Mieszkańcy Puszczy Pszczyńskiej. Gościem był Jerzy Szołtys, który opowiedział, jakie zwierzęta zamieszkują lasy pszczyńskie i na czym polega gospodarka łowiecka. Można było także usłyszeć sygnały wygrywane na rogach myśliwskich, a także poznać historię książęcych polowań z udziałem przedstawicieli arystokracji europejskiej i cesarza niemieckiego Wilhelma II.
Jerzy Szołtys jest kolekcjonerem i znawcą historii Puszczy Pszczyńskiej, sygnalistą myśliwskim, członkiem Komisji Kultury i Promocji Łowiectwa Okręgu Katowickiego Polskiego Związku Łowieckiego. Prelekcja towarzyszyła wystawie Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej.

 

Zmieniony ( 22.04.2016. )
Czytaj całość…
 
9 kwietnia 2016 roku - warsztaty dla dzieci w Starym Magistracie Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.04.2016.
Czytaj całość…
Fot. Alicja Śliwińska
Okiem żubra, czyli o przyrodzie w Puszczy Pszczyńskiej
to temat warsztatów dla dzieci towarzyszących wystawie Tajemnice Puszczy Pszczyńskiej, które odbyły się w Starym Magistracie.  Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, co biega w leśnym runie i kto śpiewa wśród gałęzi, poznali puszczańskie drzewa i inne rośliny. Nie zabrakło też okazji do wykazania się wyobraźnią i umiejętnościami plastycznymi. Warsztaty prowadziła Agata Dawidko.
Zmieniony ( 22.04.2016. )
Czytaj całość…
 
9 kwietnia 2016 roku - spotkanie z hodowcami - pasjonatami w Dawnej Młótowni Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.04.2016.

Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Szymula
Każdy ma swojego ptoka - ludzie z pasją to tytuł spotkania, które odbyło się w Dawnej Młótowni.
Gośćmi byli: Łukasz Piekorz z Lędzin (hodowca drobiu ozdobnego), Jakub Wójcik z Lędzin (hodowca zwierząt), Joanna Drob z Tychów-Jaroszowic (hodowca kur niosek) oraz Jadwiga i Kazimierz Wiśniowscy z Bierunia (pszczelarze). Wydazrenie towarzyszyło wystawie Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej.

Zmieniony ( 22.04.2016. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 29