Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2016
12 marca 2016 roku - prezentacja multimedialna w Dawnej Młótowni Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
24.03.2016.
Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Szymula
Postacie nadprzyrodzone w świecie dawnej wsi z terenu ziemi pszczyńskiej
to tytuł prezentacji multimedialnej towarzyszacej wystawie Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńsdkiej, która 12 marca odbyła się w Dawnej Młótowni.
Wiktor Nyga, autor prezentacji, opowiedział uczestnikom spotkania o postaciach ze świata ludowych wierzeń. Były to m.in. Połednice, Skrzotki i Jaroszki, Zielorze i Zielarki oraz Owczorze, Czarownice, Chmurnicy, Diobły, Duchy i Straszki, Meluzyny, Nocnice (Świtudeptu), Świetla, Utopce.

Zmieniony ( 22.04.2016. )
Czytaj całość…
 
12 marca 2016 roku - Klub Południk Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
21.03.2016.
Czytaj całość…
Fot. Justyna Musiał
Czy Polsce może zagrozić tsunami? Gdzie znajduje się Aleja Tornad? Co to jest klęska żywiołowa? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy Klubu Południk, który odbył się w Starym Magistarcie.
W czasie zajęć dzieci tym razem poznały groźne oblicze Ziemi, nie zabrakło także katastroficznych łamigłówek.
Warsztaty prowadziła Agata Dawidko.

Czytaj całość…
 
5 marca 2016 roku - warsztaty "Pachnąca wystawa" Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
21.03.2016.
Fot. Marcin Wysocki
Pachnąca wystawa. Muzealny świat zapachów to kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie w Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej. Tym razem adresatami warsztatów były dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat, choć nie zabrakło także osób dorosłych. Uczestnicy mieli okazję poznać zapach słomy i siana, próbowali rozpoznać po armoacie zioła, warzywa i owoce. Dowiedzieli się także, jak odróżniać od siebie różne gatunki zbóż. Warsztaty prowadziła Iga Fedak.
 
4 marca 2016 roku - prelekcja o chlebie Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
21.03.2016.

Czytaj całość…
Fot. Aleksandra Wawrzynowicz
Chleb dawniej i dzisiaj to tytuł spotkania, którego gościem był Henryk Kondzielnik, właściciel istniejącej od 1932 roku piekarni w Jankowicach. Uczestnicy spotkania w Dawnej Młótowni mieli okazję dowiedzieć się, jak upiec prawdziwy chleb. Nie zabrakło degustacji różnych rodzajów chleba.
Wydarzenie towarzyszyło wystawie Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej. Autorką wystawy oraz organizatorką spotkania jest Agnieszka Szymula z Działu Etnologii.

 

Czytaj całość…
 
27 lutego 2016 roku - finisaż wystawy malarstwa Olgierda Bierwiaczonka Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
17.03.2016.
Czytaj całość…
Fot. Alicja Śliwińska
W ostatnim dniu trwania wystawy malarstwa Olgierda Bierwiaczonka w Starym Magistracie, kurator wystawy Patryk Oczko oprowadził po ekspozycji, w czasie której zwiedzający mieli okazję obejrzeć portrety, pejzaże i martwe natury. Po oprowadzaniu odbył się pokaz filmu Oj, ni ma jak Lwów. Kresowy Świat Olgierda Bierwiaczonka, użyczony Muzeum z Archium TVP Katowice.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 29