Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2016
9 lipca 2016 roku - wycieczka do Murcek Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.07.2016.
Czytaj całość…
Fot. Ilona Pernak
9 lipca Muzeum zorganizowało wycieczkę do Murcek. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m.in. ślady najstarszych szybów górniczych, źródło „Czarna Studnia”, najwyższy szczyt Katowic, wieżę obserwacyjną oraz zabytkową architekturę Murcek.
O historii Murcek i ciekawych miejscach na ich terenie opowiedział przewodnik z Górnośląskiego Oddziału PTTK Katowice. Wycieczka zakończyła się ogniskiem.
Czytaj całość…
 
2 lipca 2016 roku - Potańcówka w stylu ludowym Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.07.2016.
Czytaj całość…
Fot. Michał Janusiński
Tegoroczne lato rozpoczęliśmy w Muzeum tanecznym krokiem! Już 2 lipca zaprosiliśmy tyszan na Potańcówkę w stylu ludowym, którą prowadziła Iga Fedak - etnolog, etnomuzykolog, pracownik Muzeum.
Zabawa taneczna poprzedzona została warsztatami tańców tradycyjnych. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się kilku śląskich tańców ludowych, a zdobyte umiejętności wykorzystali w trakcie otwartej zabawy tanecznej, w czasie której do tańca zagra Kapela Fedaków (skrzypce, akordeon, bęben), mająca w swoim repertuarze śląskie utwory taneczne, jak również melodie ludowe z innych regionów Polski. Kapela poprowadziła także kilka ludowych zabaw.
Czytaj całość…
 
24 czerwca 2016 - koncert zespołu WIANO Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.07.2016.
Czytaj całość…
Fot. Magdalena Emka Borucka
W Dawnej Młótowni odbyła się premiera pierwszej płyty zespołu WIANO. Muzeum Miejskie w Tychach jest współwydawcą płyty.
Znajdujące się na niej teksty, które zespół wykonał w czasie koncertu, to autorskie aranżacje utworów ze zbioru Adolfa Dygacza (etnologa, muzykologa i folklorysty, znawcy kultury górnośląskiej i zagłębiowskiej), skupione wokół tematyki zamążpójścia, ale też rozterek, smutków, nieszczęśliwej miłości.
Czytaj całość…
 
23 czerwca 2016 roku - podsumowanie Industriady Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.07.2016.
Czytaj całość…
Fot. Radosław Kaźmierczak
W Dawnej Młótowni odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną Industriadę. Tego dnia w murach naszego Muzeum gościło wiele znakomitych osobistości, a wśród nich m.in.: Wojciech Skrzypek - Dyrektor Biura Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Zbigniew Szaleniec - Burmistrz Miasta Czeladź, Waldemar Bojarun - Wiceprezydent Miasta Katowice, Grzegorz Rutkowski - zastępca Naczelnika ds. Organizacji Przewozów KZK GOP, Henryk Mercik - członek Zarządu Województwa Śląskiego.
Czytaj całość…
 
18 czerwca 2016 - finisaż wystawy Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.07.2016.

Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
W Dawnej Młótowni odbył się finisaż wystawy Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza. Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej. Wystawa osiągnęła rekordową oglądalność, blisko jedenastu tysięcy zwiedzających!
W czasie spotkanie odbyła się prezentacja najnowszej publikacji Muzeum Rok gospodarski na ziemi pszczyńskiej. Wystąpił także Regionalny Zespół Śpiewaczy Radostowianki z Radostowic pod kierunkiem Jadwigi Masny.
Autorką wystawy i książki oraz organizatorką i koordynatorka wszystkich wydarzeń towarzyszących wystawie jest Agnieszka Szymula, kustosz w Dziale Etnologii.

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 29