Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Wybrane z kolekcji
Eksponat nr 70 Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
15.01.2016.
Czytaj całość…
Autor nieznany
Zima, 1969 r.
Zbiory Działu Fotografii – MMTy/F/109 album
Dar


Fotografia przedstawia ulicę Feliksa Dzierżyńskiego (obecnie Grota Roweckiego). Na zdjęciu ulica kończy się po drugiej stronie mostu nad wykopem kolejowym. W głębi widoczne pola, na których w przyszłości powstaną osiedla M i N.Czytaj całość…
 
Eksponat nr 69 Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
08.01.2016.
Czytaj całość…
Beata Wąsowska, Spotkanie w czerwoną noc, 2010 r.
olej na płycie, 60 x 80 cm
Zbiory Działu Sztuki – MMTy/Sz/281
Dar


Obraz Spotkanie w czerwoną noc z cyklu Kiedy mężczyzna kocha kobietę. Kompozycja w formie poziomego prostokąta o żywej kolorystyce z dominującą rolą czerwieni. We wnętrzu o wielobarwnych ścianach znajdują się ludzkie sylwetki, w postaci zwężających się ku górze brył. W centrum dwie największe postaci – po prawej stojący mężczyzna, po lewej siedząca kobieta. W głębi pomieszczenia kilka innych sylwetek oraz bliżej nieokreślone wielobarwne obiekty o nieregularnych kształtach. Obraz sygnowany w pobliżu l.d. narożnika: B. Wąsowska. Na odwrociu odręczny zapis: Z okazji 5-lecia Muzeum Miejskiego w Tychach / w podziękowaniu za konsekwencję, systematyczność / i podejmowany wysiłek, który sprawia, że Muzeum / rozwija się i jest jedną z najważniejszych instytucji w regionie. / Andrzej Dziuba [własnoręczny podpis] / Daria Szczepańska [własnoręczny podpis] / Tychy, 13 maja 2010 roku.
Czytaj całość…
 
Eksponat nr 68 Drukuj
Wpisał: Justyna Musiał   
31.12.2015.

Czytaj całość…
Szkic z projektem budynku Domu Kultury Młodzieży w Tychach na osiedlu F, 1979
Zbiory Działu Historii Miasta - MMTy/HM/145
kalka, papier, rysunek, klej
wymiary: wys. 48,7 cm, szer. 51,8 cm
dar

 

Rysunek na kalce budynków mieszkalnych i usługowo-handlowych w Tychach. Na rysunku budynki już istniejące, m.in. budynek z apteką (numer 1) z obecnie już zabudowanym podcieniem, pawilon usługowy (numer 2), w którym znajdowały się m.in. kawiarnia Kaskada i sklep odzieżowy, pawilon handlowy Nasz Dom (numer 4) oraz niezrealizowany projektu budynku dla Domu Kultury Młodzieży (numer 3). Na rysunku także ulice Rewolucji Październikowej (obecnie al. Niepodległości) i Małgorzaty Fornalskiej (obecnie ul. kard. Wyszyńskiego).

Zmieniony ( 31.12.2015. )
Czytaj całość…
 
Eksponat nr 67 Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
23.12.2015.
Czytaj całość…
Autor nieznany, 1931 r.
Fotografia w sepii, 8,5 x 13 cm
Zbiory Działu Fotografii – MMTy/F/1398
Dar


Na zdjęciu choinka świąteczna we wnętrzu mieszkania w Tychach. Przy choince siedzi kobieta w stroju ludowym pszczyńskim w towarzystwie Alojzego Hnidy czytającego gazetę.

Czytaj całość…
 
Eksponat nr 66 Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
18.12.2015.
Czytaj całość…
Roman Kalarus, plakat wystawy Jan Szmatloch – Kalarus in London, 1999 r.
offset, 68,5 x 98 cm
Zbiory Działu Sztuki – MMTy/Sz/116
Dar


Kompozycja w formie poziomego prostokąta w całości utrzymana w czerni i bieli. W centrum znajduje się zwrócony w lewo sterowiec, którego powierzchnię pokrywa wzór w postaci wątku cegieł, układających się zgodnie z krzywiznami bryły kadłuba. Statek powietrzny unosi się na tle nieba, przedstawionego za pomocą cienkich poziomych linii, które u spodu są nieregularnie przerywane i w dość dużych od siebie odstępach. Linie te zagęszczają się ku górze coraz bardziej, przechodząc w pobliżu krawędzi pola kompozycyjnego w jednolitą czarną płaszczyznę. Na niej, po prawej znajduje się biały napis JAN Szmatloch, po lewej oddzielony pionową linią charakterystyczny logotyp Romana Kalarusa, napis Kalarus i symbol ®. Pod sterowcem, po lewej znajduje się duży czarny napis in LONDON. Na czerni litery N logotyp drukarni: Juniprex. W prawym dolnym rogu na czarnym polu białymi literami zapis: GRAPHICS & POSTERS EXHIBITION [pozioma linia] POLISH CULTURAL INSTITUTE / 34, PORTLAND PLACE / LONDON, WIN 4HQ [pozioma linia] 4 - 30 NOVEMBER 1999. Nad zapisem drukowana sygnatura: charakterystyczny logotyp Romana Kalarusa, podpis Kalarus i symbol ®.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 28 - 36 z 97