Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2014
13 marca 2014 roku - konkurs gwarowy Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
18.03.2014.
Czytaj całość…
Fot. Ewelina Kosma
13 marca w sali ekspozycyjnej Muzeum Miejskiego w Tychach odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Gwary Śląskiej Terozki se pogodomy... Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Tychach – najstarsza tyska podstawówka. Ideą konkursu jest ukazywanie piękna i popularyzowanie gwary śląskiej. W konkursie udział biorą uczniowie szkół podstawowych z Tychów, Urbanowic, Jaroszowic, Bierunia i Kobióra.
Zmieniony ( 18.03.2014. )
Czytaj całość…
 
8 marca 2014 roku - wernisaż wystawy o obrzędach wiosennych Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
17.03.2014.
Czytaj całość…
Fot. Cecylia Iwanowska
8 marca w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach przy placu Wolności 1 otwarta została wystawa O plamach, sobótkach i moju. Obrzędy i zwyczaje okresu wiosennego w Tychach i okolicy. Wernisażowi towarzyszył pokaz zdobienia kraszanek w wykonaniu Teresy Drapały z Tychów i Leszka Jęczmyka z Katowic. Autorką wystawy jest Agnieszka Szymula z Działu Etnologii.
Czytaj całość…
 
24 lutego 2014 roku - spotkanie etnologów Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
17.03.2014.
Czytaj całość…
Fot. Joanna Kawa-Jawilak
24 lutego w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9 odbyło się spotkanie etnologów. Muzealnicy mieli okazję zobaczyć wystawę Z zakamarków szuflad, z zakamarków pamięci. Po wystawie oprowadziła dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor muzeum, autorka wystawy. Część gości udała się także do siedziby głównej muzeum przy placu Wolności 1, gdzie Agnieszka Szymula pokazała wystawę poświęconą obrzędom i zwyczajom zimowym, obchodzonym w Tychach i okolicy.
Zmieniony ( 17.03.2014. )
Czytaj całość…
 
22 lutego 2014 roku - Sobota z Przewodnikiem Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.02.2014.
Czytaj całość…
Fot. Barbara Kopia
22 lutego w sali ekspozycyjnej przy ulicy Katowickiej 9 odbyła się Sobota z Przewodnikiem. Dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor tyskiego muzeum, oprowadziła po wystawie Z zakamarków szuflad, z zakamarków pamięci, której jest autorką. W czasie spotkania odbyła się również prezentacja albumu towarzyszącego wystawie.
Czytaj całość…
 
14 lutego 2014 roku - wizyta młodzieży z Rudy Śląskiej Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
25.02.2014.
Czytaj całość…
Fot. Alicja Śliwińska
14 lutego w siedzibie głównej muzeum przy placu Wolności 1 gościła młodzież uczęszczająca do klas regionalnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej. Goście obejrzeli wystawę O Łucyjach, betlejkach i Herodach. Obrzędy i zwyczaje okresu zimowego w Tychach i okolicy. Przewodnikiem była autorka wystawy, Agnieszka Szymula - kustosz w Dziale Etnologii tyskiego muzeum.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 73 - 81 z 88