Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2014
12 kwietnia 2014 roku - warsztaty plastyczne w muzeum Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
17.04.2014.
Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
12 kwietnia w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1 gościła grupa wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Tychach z opiekunami Beatą Kordon i Adamem Niesyto. Podczas wizyty w muzeum dzieci i młodzież zwiedziły wystawę O palmach, sobótkach i moju. Obrzędy i zwyczaje okresu wiosennego w Tychach i okolicy, potem odbyły się warsztaty plastyczne. Grupa odwiedziła także wystawy prezentowane w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9.
Czytaj całość…
 
11 kwietnia 2014 roku - podsumowanie konkursów plastycznych Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
12.04.2014.

Czytaj całość…
Fot. Alicja Śliwińska
Wielkanocna palma, wielkanocna pisanka i Zapraszamy na wystawę to tematy dwóch konkursów plastycznych, które Dział Upowszechniania i Promocji tyskiego muzeum ogłosił w czasie trwania wystawy O palmach, sobótkach i moju. Obrzędy i zwyczaje okresu wiosennego w Tychach i okolicy.
11 kwietnia w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1 spotkali się laureaci obu konkursów, którym wręczono upominki. Otwarta została także pokonkursowa wystawa.

Czytaj całość…
 
5 kwietnia 2014 roku - Spotkanie z Tradycją Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
12.04.2014.

Czytaj całość…
Fot. Marta Płaza
Żywieckie palmy - to temat kolejnego Spotkania Z Tradycją, które 5 kwietnia odbyło się w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1. Gośćmi muzeum były Zofia Pawełek i Bernadetta Caputa z Żywca, które pokazały licznie zgromadzonym uczestnikom imprezy, jak tworzy się palmy żywieckie z dodatkiem bibułkowych kwiatów.

 

Czytaj całość…
 
2 kwietnia 2014 roku - obrady jury konkursów plastycznych Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
12.04.2014.
Czytaj całość…
Agnieszka Czyżewska i Tomasz Wenklar; fot. Joanna Kucz-Pieczka
2 kwietnia w muzeum obradowało jury oceniające nadesłane prace na dwa konkursy plastyczne "Wielkanocna palma, wielkanocna pisanka" (dla przedszkolaków) i "Zapraszamy na wystawę" (dla uczniów SP i gimnazjalistów).
Członkami jury byli artyści Beata Wąsowska, Agnieszka Czyżewska (z pracowni plastycznej tyskiego muzeum) oraz Tomasz Wenklar.
Czytaj całość…
 
22 marca 2014 roku - prelekcja o konserwacji eksponatów Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
24.03.2014.
Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Ociepa
Tajniki warsztatu konserwatora eksponatów muzealnych to tytuł prelekcji, która 22 marca odbyła się w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1. O pracach przy konserwacji sztandarów, dokumentów i książek oraz innych cennych obiektów ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach opowiedziały Krystyna Kurzydym i Paulina Drobisz (konserwacja sztandarów i chorągwi) oraz Danuta Skrzypczyk (konserwacja papieru).
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 88