Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2014
31 maja 2014 roku - wycieczka "Świat górali śląskich" Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
03.06.2014.
Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Szymula
31 maja odbyła się kolejna wycieczka autokarowa, organizowana przez Muzeum Miejskie w Tychach i Tyskie Biuro Podróży "Maxima" - "Świat górali śląskich".
Trasa wiodła przez Istebną, Koniaków, Jaworzynkę i czeski Jabłonków. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili kościół pw. Dobrego Pasterza i Chatę Kawuloka w Istebnej, Muzeum Koronki – Izbę Pamięci Marii Gwarek i bacówkę Piotra Kohuta w Koniakowie, Muzeum Regionalne „Na Grapie” w Jaworzynce oraz stolicę górali śląskich - Jabłonków (Zaolzie). Tutaj można było zobaczyć stare miasto oraz Mosty k. Jabłonkowa – szańce z XVI wieku.
O historii i tradycji górali śląskich opowiadała dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach.
W wycieczce udział wzięło 49 osób.
Zmieniony ( 09.06.2014. )
Czytaj całość…
 
29 maja 2014 roku - Popołudnie Czwartkowe Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
30.05.2014.
Fot. Agnieszka Ociepa
Tychy i okolica na rękopiśmiennych mapach fryderycjańskich (1749 - 1787) to temat kolejnego Popołudnia Czwartkowego, które odbyło się 29 maja w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1. Gościem spotkania był Jan Gąsior, tyszanin, pasjonat lokalnej historii.
W XVIII i na początku XIX wieku na Górnym Śląsku powstało wiele nowych wsi w ramach kolonizacji zainicjowanej przez króla Prus Fryderyka II. Tak powstały m.in. osiedle Anhalt (obecnie Hołdunów, dzielnica Lędzin) i Ludwigshof (obecnie Regielowiec, dzielnica Mikołowa).
W czasie spotkania w muzeum Jan Gąsior opowiedział o mapach Tychów i okolic z okresu fryderycjańskiego i różnicy ze stanem obecnym.
 
24 maja 2014 roku - Klub Południk Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
27.05.2014.
Fot. Alicja Śliwińska
24 maja w budynku muzeum przy placu Wolności 1 odbyło się kolejne spotkanie dzieci w Klubie Południk. Tematem majowych warsztatów były Sekrety ludów z dalekich lądów. Uczestnicy zajęć poznali ludy i plemiona zamieszkujące Azję, Afrykę i Oceanię. Dowiedzieli się, jak żyją, co to jest haka, czym zajmują się szamani i czy można gdzieś spotkać ludożerców.
Klub Południk prowadzony jest według autorskiej koncepcji Agaty Dawidko, wolontariuszki muzeum.
 
24 maja 2014 roku - spacer w Cielmicach Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
27.05.2014.
Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Szymula
24 maja odbyła się wycieczka piesza do Cielmic. Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać historię parafii p.w. Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Przewodnikiem po cielmickich kapliczkach i krzyżach przydrożnych była dr Maria Lipok-Bierwiaczonek, dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach.
Spacer zorganizowała Agnieszka Szymula z Działu Etnologii tyskiego muzeum. Wzięło w nim udział 37 osób.
Zmieniony ( 27.05.2014. )
Czytaj całość…
 
21 maja 2014 roku - spotkanie z Piotrem Zawadzkim Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
22.05.2014.
Czytaj całość…
Autor książki Piotr Zawadzki w rozmowie z gościem promocji, trenerem Antonim Piechniczkiem; fot. Agnieszka Ociepa
21 maja w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9 odbyło się spotkanie z Piotrem Zawadzkim, dziennikarzem Gazety Wyborczej, autorem książki GKS mistrzem jest. Opowieść o tyskiej drużynie wszechczasów.
Zmieniony ( 22.05.2014. )
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 88