Another great RocketTheme Joomla Template brought to you by the RocketTheme Joomla Template Club.
Czy odwiedziłeś/-aś już Muzeum Miejskie w Tychach ?
 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość
 
Misja:
Muzeum jako depozytariusz pamięci zbiorowej współtworzy tożsamość miasta, angażuje mieszkańców do współpracy w dokumentowaniu jego dziejów oraz w ochronie dziedzictwa kulturowego.
Rok 2014
24 czerwca 2014 roku - wernisaż wystawy fotografii Marii Lipok-Bierwiaczonek Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
26.06.2014.
Czytaj całość…
Od lewej: Maria Lipok-Bierwiaczonek, Wiceprezydent Daria Szczepańska i Prezydent Andrzej Dziuba; fot. Marta Płaza
24 czerwca w siedzibie Muzeum Miejskiego w Tychach przy placu Wolności 1 odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Marii Lipok-Bierwiaczonek Moje tyskie niebo.
Dr Maria Lipok-Bierwiaczonek od dziesięciu lat pełni funkcję dyrektora tyskiego muzeum, wcześniej przez wiele lat zabiegała o jego utworzenie. Wystawą żegna się z tyszanami i przyjaciółmi muzeum. W dniu 1 lipca odchodzi na emeryturę.
Zmieniony ( 26.06.2014. )
Czytaj całość…
 
14 czerwca 2014 roku - spotkanie w kościele Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
26.06.2014.
Czytaj całość…
Fot. Agnieszka Szymula
14 czerwca Muzeum Miejskie w Tychach zaprosiło na siódme spotkanie z cyklu Szlakiem tyskich kościołów. Tym razem miejscem spotkania był kościół p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego na osiedlu Z. O historii parafii, budowie kościoła i elementach wystroju opowiedział ks. Benedykt Borkowy, proboszcz parafii. Spotkania organizuje Agnieszka Szymula, kustosz w Dziale Etnologii tyskiego muzeum.
Czytaj całość…
 
14 czerwca 2014 roku - spotkanie z Dorotą Ziętek Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
16.06.2014.
Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
14 czerwca w sali ekspozycyjnej muzeum przy ulicy Katowickiej 9 odbyło się spotkanie z Dorotą Ziętek, tyską fotografką, autorką projektu HEY YOU.
W czasie spotkania w muzeum można było zobaczyć wybrane prace powstałe w ramach projektu i usłyszeć od autorki, jak projekt powstawał. Wyświetlono także towarzyszący przedsięwzięciu film. Autorami filmu są Dorota Ziętek i Marcin Rychły. Podkład muzyczny do filmu na żywo wykonał Michał Błaszkiewicz (skrzypce).
Zmieniony ( 16.06.2014. )
Czytaj całość…
 
14 czerwca 2014 roku - Klub Południk Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
16.06.2014.
Czytaj całość…
Fot. Joanna Kucz-Pieczka
Przedwakacyjny kurs podglądania przyrody już za nami. 14 czerwca w siedzibie muzeum przy placu Wolności 1 odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w Klubie Południk, które prowadzi Agata Dawidko.
Warsztaty poświęcone były roślinom i zwierzętom, które możemy spotkać w Polsce podczas wakacji. Uczestnicy zajęć mieli okazję przypomnieć sobie, jak wyglądają poszczególne drzewa i rośliny łąkowe, posłuchać śpiewu ptaków, a także poznać różne stworzonka, które przylatują na nasze balkony lub uciekają nam spod nóg w lesie. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał licencję detektywa upoważniającą do podglądania przyrody w czasie wakacji.
Zmieniony ( 16.06.2014. )
Czytaj całość…
 
8 czerwca 2014 roku - Gra Miejska "Skarby naczelnika Jana Wieczorka" Drukuj
Wpisał: Joanna Kucz-Pieczka   
11.06.2014.
Czytaj całość…
Fot. Marta Płaza
8 czerwca odbyła się Gra Miejska „Skarby naczelnika Jana Wieczorka”. Organizatorem gry było Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego „Faber”.
Fabuła gry odnosiła się do historii Tychów, w tym  ważnego wydarzenia, jakim było nadanie Tychom praw miejskich w 1934 roku za naczelnikostwa Jana Wieczorka (w 2014 roku przypada 80. rocznica tego wydarzenia.
Gra otrzymała dofinansowanie od Prezydenta Miasta Tychy w ramach konkursu „TYSKIE INICJATYWY KULTURALNE BIS”. Za pozyskane fundusze zakupiono nagrody dla uczestników.
Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 46 - 54 z 88